0
 
 
 

Do czego służy komentarz i jak go dodać?

Kultura osobista przede wszystkim...
Na stronie sklepu, podobnie jak na grupach na Facebooku i forach obowiązują zasady szeroko pojętej kultury osobistej i netykiety. Proszę też zwrócić uwagę na pisownię, bo chociaż błędy literowe czy ortograficzne zdarzają się każdemu, to teksty nimi przepełnione mogą nie być czytelne, a w efekcie – bezwartościowe. Przypisywanie sobie autorstwa cudzych prac jest niedopuszczalne.

Do czego służy komentarz?
Komentarze wystawiane są przy konkretnym produkcie w sklepie i ich treść powinna odnosić się do  danego produktu. Celem zamieszczanej informacji ma być podzielenie się przez Was opinią O PRODUKCIE. Czy książka/ kolorowanka/ artykuły plastyczne spełniły Wasze oczekiwanie czy też nie. Co Wam się w produkcie podoba, a co nie. Komentarz nie powinien być długi, ale też nie powinien się składać tylko z 3 wyrazów. Wasza opinia może pomóc innej osobie w podjęciu decyzji czy kupić dany produkt czy nie.
Unikajcie również pisania długich recenzji – pracujemy nad wdrożeniem dodatkowej zakładki, gdzie będziecie mogli zamieszczać dłuższe artykuły z możliwością powiązania większej ilości zdjęć.

Jak dodać komentarz?
Ponieważ jest to nowa funkcjonalność w sklepie,  zdecydowaliśmy się na początku na ograniczanie dostępu tylko dla zalogowanych klientów. Chwilowo komentarze będę również podlegały konieczności zatwierdzenia przez administratora. Są to przejściowe zabezpieczenia, które wkrótce zostaną usunięte.
Póki co, aby dodać komentarz, należy się zalogować na stronie sklepu. Poza tym:

 1. Jedna osoba może zamieścić tylko 1 komentarz pod danym produktem!
 2. W polu UŻYTKOWNIK możecie wpisać imię, pseudonim lub chociażby – nazwę swojego profilu na Instagramie. Odradzam wpisywanie adresów mailowych czy loginu do sklepu. Komentarze są bowiem widoczne dla wszystkich, także dla niezalogowanych klientów.
 3. Trudno wystawić ocenę, szczególnie przy zakresie 1-10, który jest odpowiednikiem ocen w google. Jeśli masz wątpliwości, pomyśl o tym, jak o procentach - w jakim procencie Ci się produkt podoba - jeżli w 50%, to wystaw 5, jeśli w 70%, to wystaw 7 itd :)
 4. Wpisz co sądzisz o produkcie, czy dobrze Ci się przysłużył, spełnił Twoje oczekiwania, a jeśli nie to dlaczego. Możesz wpisać plusy i minusy – jeśli taka forma bardziej Ci odpowiada.

  UWAGA!
  Jeśli planujesz dodać zdjęcie to koniecznie napisz co przedstawia (w przypadku rękodzieła) i czym zostało wykonane. Czyli jeśli dodajesz zdjęcie pokolorowanego obrazka, to napisz jakie media zostały użyte do pokolorowania. Jeśli zdjęcie przedstawia robótkę to napisz jakie materiały zostały użyte do jej wykonania (nazwa i gramatura włóczki, rodzaj tkaniny itp.).

  Zdjęcie może przedstawiać pracę tylko i wyłącznie pochodzącą z danego produktu (np gotowa praca z zestawu DIY) lub wykonaną na podstawie porad zamieszczonych w komentowanym produkcie (biżuteria wykonana na podstawie przepisu z książki).
 5. Dodaj zdjęcie (nie musisz jeśli nie masz lub nie chcesz). Maksymalna 'waga' obrazka to 200 KB.
  Zdjęcie możesz pomniejszyć programie Paint, który posiada każdy użytkownik windowsa. Można również skorzystać z darmowych edytorów online, jak np TEN
 6. Po kliknięciu w przycisk 'DODAJ' komentarz zostanie przesłany do administratora do zaakceptowania. Treść komentarza może pojawić się w przeciągu 15 minut, albo 2 dni – zatwierdzenia mogą bowiem być wykonywane w godzinach pracy sklepu. Dlatego prosimy o cierpliwość w tej kwestii.

Administrator sklepu ma prawo usunąć komentarz w szczególności :

 • jeśli użytkownik dodał więcej niż jeden komentarz pod produktem
 • jeśli napisany tekst zawiera wiele błędów, jest niestaranny i nieczytelny
 • jeśli dotyczy innego produktu, niż komentowany
 • jeśli jest pytaniem dotyczącym produktu lub obsługi w sklepie
 • jeśli dotyczy wysyłki
 • jeśli dotyczy obsługi w sklepie
 • jeśli zawiera reklamę lub link do innego sklepu lub strony


W przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości dotyczących zamieszczania komentarzy prosimy o kontakt pod adresem bok@decomade.pl


Kontakt ze sklepem

Telefon: +48 697-080-162
email: bok@decomade.pl